Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Kariyer.net - İnsan Kaynakları Dergisi
Ana Sayfa > Kariyer.net

Kariyer.net Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Kariyer.net adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Kariyer.net Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Kariyer.net

İnsan Kaynakları Dergisi

Bir yöneticiyi işe almak

Şirketlerin her kademesinde işe alım yapmak ciddi bir süreç yönetimi, stratejik bir yaklaşım ve elbette ayrıntılı bir eleme süreci gerektiriyor. Peki ya şirketin yıldızlar kulübüne işe alım yapmak, yani executive seviyesindeki profesyonelleri doğru pozisyona yerleştirmek nasıl bir süreç gerektiriyor?

Kariyer Dergi’nin geçmiş yıllarına baktığımızda mavi yaka çalışanlardan, Y kuşağına ve tabii orta seviye yöneticilere kadar pek çok kademe için haber ve dosya hazırladığımızı gördük. Ancak üst düzey yönetici işe alımları noktasında bu kadar çok haberimiz yer almıyordu. Oysaki üst düzey yönetici ya da executive diyebileceğimiz bu pozisyonlara hem uygun kişiyi bulmak hem de onun kurum kültürüne uyumlu biri olup olmadığını anlamak çok kritik.

Değişen dünya ve çalışma koşulları içerisinde şirketi geleceğe taşıyacak stratejik kararları alan bu insanların seçiminde belirli bir iç görü ve planla ilerlemek gerekiyor. Uzmanlar Türkiye’de genellikle bu seçimlerin referanslarla veya CV odaklı yapıldığı konusunda hem fikir. Fakat seçilen yönetici ve şirketin gelecek perspektifi uyumlu değilse sürdürülebilir olmaması riski de büyük.

Bir executive çalışanı işe almak sadece belirli mülakat ve seçim prosedürlerinden oluşmuyor, onlarla birebir iletişime geçmek, doğru adayları anlamak da gerekiyor. İnsan Kaynaklarının bu kritik görevinin çok daha meşakkatli ve titizlik isteyen bir süreç olduğunu düşünüyorum.

Biz de bu ay dosyamızı bu konuya ayırdık ve uzman görüşlerini bir araya getirdik. Ayrıca yine farklı kariyer hikayelerine sayfalarımızda yer verdik.

Keyifle okumanızı diliyorum.

Yeşim Sarıer Aksu

  • Arşiv Sayısı : 82
  • Son Sayı : Şubat 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Kariyer.net Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017