Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
L'officiel Türkiye - Kadın Moda Dergisi
Ana Sayfa > L'officiel Türkiye

L'officiel Türkiye Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj L'officiel Türkiye adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

L'officiel Türkiye Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

L'officiel Türkiye

Kadın Moda Dergisi

BU AY...

“Günümüz moda dünyasında artık hiç kimse tek bir ilgi alanıyla sınırlı kalmıyor. Tasarımcılar, mimari ya da teknoloji gibi farklı alanlarda şaşırtıcı işbirliklerine imza atarken modeller de tasarımcı olarak karsımıza çıkıyor. Alexa Chung da özgeçmişinde birçok farklı mesleği bulunduran isimler arasında. Moda dünyasına model olarak giris yapan, ardından in€uencer, güzellik danışmanı ve DJ gibi farklı mesleklerle karsımıza çıkan 33 yasındaki stil ikonu, modaya olan tutkusunu kendi markasını yaratarak tüm dünyaya haykırıyor. Ancak tek bir farkla... Chung’ın bu tutkusu Ağustos sayımız için verdiği röportajda, ‘Giysiler aracılığıyla kimliğinizin ve insanların algısının nasıl degişebileceğini görmek hoşuma gidiyor. Giydiğiniz kıyafetlere bağlı olarak insanlar size farklı davranır. Elbiselerin gücü budur!’ sözleriyle de anlattığı gibi modanın tasarımsal yanından çok hayatımızdaki sosyolojik durusu. Uzun bir süredir modanın toplumsal önemi göz ardı ediliyor ve bir lüks olarak algılanıyordu, ta ki geçtiğimiz sezon Maria Grazia Chiuri Dior’da feminizm akımını podyuma taşıyana dek. Unuttuğumuz değerleri yeniden hatırlamamızı sağlayan tasarımcının başlattığı bu anlayış, 2017-18 Sonbahar- Kıs sezonunda da hızla devam etmeye hazırlanıyor. Bunun en büyük işaretini de kıs sezonuna kısa bir bakış atmamızı sağlayan 2017 Pre-Fall koleksiyonlarında görüyoruz. Yaz tatilleri hızla devam ederken ve Ağustos sayımızda sayfalarımıza taşıdığımız sonbahar koleksiyonlarında feminizm rüzgarları eserken; genellikle ekonomik kriz dönemlerinde imdadımıza kosan, satış garantisine sahip en zamansız trendler de yeniden gündeme geliyor. Tasarımcılar, okul yıllarımızdan yadigar ekoseyi, sonbahar tonlarıyla €oral desenleri, sonsuzluğun sembolü puantiyeyi, feminizmin rengi pembeyi ve herkesin gardırobunda mutlaka yer alması gereken trençkotu günümüze uyarlayarak kıs sezonuna yumuşak bir geçiş yapmamızı sağlıyorlar. Eğer moda söz konusu olduğu zaman risk almaktan hoşlanmıyorsanız, önümüzdeki sezon tam size göre, bizden söylemesi...”

Debora Zakuto

  • Arşiv Sayısı : 62
  • Son Sayı : Ağustos 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

L'officiel Türkiye Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017