Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Madreport - Teknoloji Bilişim Dergisi
Ana Sayfa > Madreport

Madreport Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Madreport adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Madreport Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Madreport

Teknoloji Bilişim Dergisi

Volkan Biçer’den...

2016 yılının ikinci yarısına geldiğimiz bu dönemde, sadece lokal pazar verilerini bir araya getiren güvenilir bir kaynak olmaktan daha fazlasını sunan bir madreport’la karşınızdayız. Mobil reklamcılık anlamında yeni gelişmelerle dolu bir yarıyıldı. Dönemin heyecan veren inovasyonlarına bu sayımızda yer verdik.

Sektörün geleceğine yön veren Cannes Lions’u geride bıraktık. Bütün bir sene konuşmamıza yetecek kadar yeni konu sunan festival, bu sene yaratıcılığı kutladı. Türkiye’ye ödüllerle dönememiş olsak da önümüzdeki seneye nasıl hazırlanacağımızı öğrendik! Her zamankinden daha iddialı geldiğimizin ipuçlarını buradan verebiliriz. Cannes’da öne çıkan konuları, yaratıcılığını ödülle tasdikleyen işleri ve geleceğin odak noktalarını Cannes Lions dosyamızda bulabilirsiniz.

Geleceği şekillendirmek denince, Virtual Reality, Augmented Reality ve Artificial Intelligence üçlüsü geliyor akıllara. VR, AR ve AI olarak görmeye alıştığımız bu konseptler artık hayatımıza iyice girmeye başladı. Teknoloji şirketlerinin çıkardığı yeni gözlüklerin yanına bir de mobil oyunlar eklendi. Sadece başka dünyaların kapılarını aralamakla kalmayıp, kendi dünyamızı ve gerçekliğimizi şekillendirmeye başladı bu teknolojiler. Bu sayıda sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve yapay zekadan yola çıkarak dönemin trendi Pokemon GO’yu da inceledik. Nedir bu insanları sokağa döken merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Son olarak da yine kullanıcıları harekete geçirmek arzusuyla yola çıkan, yeni yeni duymaya başladığımız Neuromarketing, bilinçaltı, hafıza ve bilincin ayrımına varmamızı sağlıyor. Alışveriş yapmamızı tetikleyen nedir? Ve pazarlamacılar bunu markaları için nasıl bir avantaja çevirebilirler?

mobilike’nın bol etkileşimli, teknolojik altyapıyı yaratıcılıkla buluşturan projeleri, Opera Mediaworks Türkiye ailesinden LinkedIn ve Foursquare gelişmeleri ve lokal ve global sektör verileriyle, keyifli okumalar dilerim…

Volkan Biçer

  • Arşiv Sayısı : 16
  • Son Sayı : 06-2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 3 Aylık

Madreport Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017