Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Maison Française - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Maison Française

Maison Française Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Maison Française adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Maison Française Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Maison Française

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

SESSİZLİK HAKKI

Çığlık çığlığa bağıran yüksek ivmeli bir ayın ardından, sessizlik ve sakinlikle sarmalanmaya çok ihtiyacımız olacağını düşündük. Tüm telaşlı söz kalabalıklarından uzağa kaçarak sadece doğayla yakın iletişime girmiş yaşam alanlarının peşine düştük. Kalın örgülü tekstiller, işlenmemiş formlar ve mineral renklerin binbir tonunu kuşanarak koza etkisi yaratan sıcakkanlı mekânlardan yana kullandık hakkımızı. Eve dair tüm seçimlerin “kendini iyi hissetmek, yavaş yaşamak ve keyifli bir yalınlık kurgulamak” dürtüsüyle yapıldığı kuzey evlerinde olduğu gibi, dünyadan soyutlanalım ve kendi köşemize çekilelim istedik. Odun ateşi, mum ışığı ve piyano sesininin rehberliğindeki stillere yakınlaşmak, hem ruhumuza, hem de beynimize çok iyi geldi doğrusu!

Trend otoriteleri, yeni yılı selamlayan ilk duygunun “uyum ve barış” olacağı görüşünde. Evlerdeki temel artistik hareketleri de bu iki duygunun yörüngesine yerleştirmişler. Oturma-yayılma-uyuma konforuna çok önem veriyor; yalıtım ve ses izolasyonu alanında yeni teknikler geliştirileceğini vurguluyorlar. Kaçınılması gereken iki önemli durum var: Gereksiz yere konuşmak ve dekorasyona lüzumsuz ilaveler yapmak.

Ne diyordu tarihçi Alain Corbin? “Sessizlik, etrafta ses olmamasından daha fazlasıdır.” Ve bazen kendi sınırlarımızın içinde sessiz kalmak, aslında dünyaya verebileceğimiz en yüksek sesli cevaptır. Haydi biraz sessizleşip, sakinleşelim...

Melda Narmanlı Çimen

  • Arşiv Sayısı : 59
  • Son Sayı : Ocak 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Maison Française Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017