Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Maison Française - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Maison Française

Maison Française Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Maison Française adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Maison Française Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Maison Française

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

EY GEZGİN RUH! GELDİNSE HEMEN GİR İÇERİ !

Metaforla anlatmak “sihir yapmak” gibidir derler. Tüketicilerin şifrelerini çözmek ve ortak bilinçaltına ulaşmak isteyen markalar, insanların kendilerini ifade ederken kullandıkları metaforları anlayarak yönetirler ürünlerini. Sosyolog Gerald Zaltman, marka ve ürünle bağ kurabilecek bu metaforları yedi temel gruba ayırıyor. Bunlardan biri olan ‘yolculuk’, dönüşmek için hem fiziksel hem içsel yolculuklara çıkmamız gerektiğini öngörüyor. Kat edilen her yol ve çıkılan her yolculuk, farklı anlamlarda büyüme, olgunlaşma ve gelişme sağlıyor.

Yolculuk etmek, mimarlık, dekorasyon ve tasarım sektörlerindeki profesyonellerin yaratıcı üretimleri için de eşsiz bir besin kaynağı. İlham deposunu merakla dolduran bu insanlar, gezgin ruhlarını farklı rotalar arasında dolaştırırken aslında sadece ülkelere, şehirlere, adalara,
kumsallara değil; değişik tüketici tipoloji ve alışkanlıklarına da değiyorlar. Biz de bu sayımızda okurlarımızı dünyanın çeşitli köşelerine taşıyarak evlerinin senaryosunu yazmadan önce Akdeniz teraslarında, Güney Afrika sahil evlerinde, Marakeş pazar yerlerinde, Bodrum çiftliklerinde, Tulum kumsallarında dolaştırmak istedik. Son sayfaya geldiğinizde biraz yorulmuş hissederseniz, kısa bir dünya turu attığınız içindir!

Yaz yolculukları sallanmaya doyamadığımız salıncaklar gibidir - işte size bir metafor :) - güneşin ruhlarımıza dolduracağı umutla birlikte keyfini çıkarmanızı diliyorum.

Melda Narmanlı Çimen

  • Arşiv Sayısı : 64
  • Son Sayı : Haziran 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Maison Française Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017