Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Marketing Türkiye - Reklam Pazarlama Dergisi
Ana Sayfa > Marketing Türkiye

Marketing Türkiye Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Marketing Türkiye adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Marketing Türkiye Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Marketing Türkiye

Reklam Pazarlama Dergisi

2017’YE MERHABA,

Zor bir yıldı, sanırım “hayırlısıyla bir geçseydi” demeyenimiz kalmamıştır.

Haklıyız da! Olmaz dediğimizin olduğu, bundan sonrası yok dediğimizin katmerlisiyle var olduğu bir yılı geride bırakma isteği hepimizde çok güçlü.

Oysaki bizim süresini tanımladığımız bir zaman dilimi yıl; 365 gün, 52 hafta ve daha küçük birimleriyle. 31 Aralık akşamı bitenin bir zaman dilimi olduğunu, bitenle yaşamakta olduklarımızın biteceğini kim garanti edebilir ki?

Sadece iyiliği umut edebilir ve gereklerini yapmaya çalışabiliriz. Bizim takım da öyle yaptı ve biz sadece işe odaklandık.

Almanak 2016’yı yayına hazırlarken iyisi kötüsüyle doğal olarak geriye dönüp bakmak durumundayız. 2016’yı yeniden yaşamak gibi bu; ne yazık ki bu yıl keyifle andıklarımız daha az.

Küresel ekonominin dahi can çekiştiği bir düzende Türkiye’nin 3,9 büyüdüğü ifade ediliyor. Reklam yatırımlarımızın 5 milyar TL’lik büyüklükle 2012 seviyesini yakaladığını söylersek içinde yaşadığımız ve giderek koyulaşacağı söylenen durumu anlatabilmiş olur muyuz?

Terörden, kalkışmadan, şehitlerden ve her güne moral bozukluğuyla başlatan onlarca üçüncü sayfa haberinden söz etmiyorum bile…

Cannes, EPICA ve Golden Drum’da 2015’de aldığımız sayısız ödül ne yazık ki 2016’da tekrarlanamadı. İçinde yaşadığımız iklim sanırım yaratıcılığımızı da etkiledi! Marketing Türkiye’de geçtiğimiz yılın her gününe moral vermeyi sağlayacak bir başlangıç bulma gayretiyle geçti. Bu nedenledir ki içe döndük ve nabız tutan araştırmalara ağırlık verdik. Kaldı ki pazarlama dediğin zaten araştırmadır.

Bu nedenle Almanak 2016 araştırmaların yanı sıra sektörümüzün bilenleri tarafından yapılan değerlendirmelerle dolu. Aşağıda sıraladığım maddelerin başına 2016’yı aklınızda tutup “En Başarılı” ekleyerek okuyun lütfen.

Pazarlama stratejileri,
Reklam kampanyaları,
Bizden ve dünyadan akılda kalan dijital kampanyalar, viraller ve bilumum dijital işler, Markalar ve mecralar ve daha pek çokları...

“EN”leri kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Bitişleri, kelimenin dil kökündeki olumsuz çağrışımından ötürü sevmem ve zamanın akıp gittiğini, bir şeyin başlayıp bittiğine dair varsayımlarımızın olduğunu bildiğim halde “2016 bitiyor yaşasın!” demekten kendimi alamıyorum.

Ve umalım ki çok yakın olsun, milletçe hak ettiğimiz iyi haberleri aldığımız, aktardığımız sayılarda buluşalım.

Günseli Özen

  • Arşiv Sayısı : 107
  • Son Sayı : Ocak 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Marketing Türkiye Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017