Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Marketing Türkiye - Reklam Pazarlama Dergisi
Ana Sayfa > Marketing Türkiye

Marketing Türkiye Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Marketing Türkiye adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Marketing Türkiye Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Marketing Türkiye

Reklam Pazarlama Dergisi

MERHABA,

Global reklam sektörü belki de tarihinin en büyük sıkıntılarından biriyle boğuşuyor şu sıralar. Bu ciddi sıkının adı “Reklam Sahteciliği…” Özellikle de dijital reklam sektörünün başını ağrıtıyor. Sorunun yarattığı kayıp hiç de yabana atılır cinsten değil. Araştırmalar dijital reklam sahteciliğinin 2016’da 12,5 milyar dolarlık bir kayıp yarattığını gösteriyor ki önlem alınmazsa bu rakam 2017’de 16 milyar dolara çıkacak. Yine global araştırmalar güvensizlik yaratan reklam sahteciliğinin büyümenin önündeki en büyük engel olduğuna işaret ediyor.

Elbette bu sorun dijital reklam yatırımlarının çift hanelerle büyüdüğü Türkiye pazarını da tehdit ediyor. Reklamverenler Derneği, Reklamcılar Derneği ve IAB Türkiye sorunun çözümü için iş birliği içinde. İlerleyen sayfalarda RVD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura’nın Marketing Türkiye okurları için kaleme aldığı sarsıcı bir makalenin yanı sıra detaylı bir dosya da sizleri bekliyor…

Helal olsun!

Üç yıllık bir çalışmanın ürünü Social Media Awards Turkey…

Evet, süreç bir hayli uzun sürdü zira işin ucunda onlarca ajansın ve yüzlerce markanın bir yıllık emeği olduğunu bilmek hakkaniyetli bir sistem kurma sorumluluğunu yükledi omuzlarımıza.

Yol göstericimiz ise hiçbir soru işaretine yer bırakmayan rakamlar oldu.

Sosyal medyaya damgasını vuran marka, ajans, proje ve kişilerin başarısı hem rakamsal verilerle hem de sektör önderlerinin güçlü katılımıyla onurlandırıldı.

Jüri Başkanı Ahmet Pura’nın ödül geçesinde vurguladığı gibi başarısını Social Media Awards Turkey’de taçlandıran tüm marka ve ajanslara “helal olsun…”

Deneyim dolu bir gün

“Deneyim tasarımını anlatıp da farklı bir deneyim sunmamak olmaz” diyerek yola çıkmıştık. Sözümüzün arkasında da durduk. Deneyim Tasarımı & Yönetimi Konferansı (XCO), Kemer Country Club’ın doğayla iç içe atmosferinde iş dünyasının koşturmasından uzaklaştırıp unutulmaz bir deneyim yaşattı katılımcılarına.

Doyurucu sunumların ardından başlayan A.L.F.A. Awards Ödül Töreni ise günün keyfine heyecan kattı.

Yeri gelmişken açıklayalım. Önümüzdeki yıl A.L.F.A. Awards tüm yıla yayılan ölçümlerle müşteri deneyimini en iyi yöneten markaları belirleyecek.

Ayrıca müşteri deneyimiyle ilgili birçok kategoride proje bazlı bir yarışmayı da kapsayacak…

Keyifli okumalar…

Ferruh Altun

  • Arşiv Sayısı : 112
  • Son Sayı : Haziran 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Marketing Türkiye Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017