Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Men's Health - Erkek Moda Dergisi
Ana Sayfa > Men's Health

Men's Health Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Men's Health adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Men's Health Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Men's Health

Erkek Moda Dergisi

Risk Nedir?

Hayallerinize ulaşmak için içinizden gelen sesi dinleyin ve cesur olun.

1980’Lİ YILLARIN SONUNDA YUGOSLAVYA Milli Basketbol Takımı, tarihinin en güçlü kadrolarından birine sahipti. Birçok NBA starının forma giydiği ekip, 1990 yılında Buenos Aires’de Dünya Şampiyonluğu’nu elde ederek bunu kanıtlamıştı. 1991 yılındaysa Yugoslavya’nın kazanmasına neredeyse kesin gözüyle bakılan Avrupa Şampiyonası vardı. Takımın kaptanlığını yapan basketbolcu, o sırada binlerce profesyonel oyuncunun hayal edemeyeceği bir noktadaydı. Dünyanın en iyi basketbol takımının kaptanıydı ve kariyerine bir de Avrupa Şampiyonluğu madalyası eklemesine sadece sayılı günler vardı. Ama bu adamın içinde başka bir ateş yanıyordu, basketbol koçluğu. Belki bir basketbolcu olarak önemli başarılara imza atmıştı ama içindeki güçlü bir ses ona koç olmasını söylüyordu.

Yugoslavya Milli Takımı kamptayken, oynadığı takım olan Partizan ona takımın koçu olmasını teklif etti. Dünyanın en iyi basketbol takımının kaptanı olan bu adam, kariyerine yeni bir madalya eklemesine haftalar kala, içindeki sesi dinledi ve milli takım kampından ayrılarak antrenörlük kariyerine başladı. Ailesi, milli takım arkadaşları ve tüm yakın çevresi bu kararını anlamakta zorluk çekiyordu. Bir adamın Avrupa Şampiyonu madalyasına sırt çevirmesi için deli olması gerekirdi. Ama o deli değildi, sadece başka hayalleri vardı ve bunlara ulaşmak için her şeyi yapmaya, her riski almaya hazırdı. Kimseyi dinlemedi bile; milli takım kampından ayrıldı, basketbolu bıraktığını açıkladı ve göreve başladı.

O zamandan günümüze tam 26 sene geçti. O çılgınca kararı alan bu adam, şu anda 9 Euroleague şampiyonluğuyla gelmiş geçmiş en büyük basketbol koçlarından biri, kimilerine göre en iyisi: Zeljko Obradovic. Herkesin “mantık dışı” bulduğu o kararı almasaydı, hayatının akışı bambaşka olabilirdi. Geçtiğimiz ay son Euroleague şampiyonluğunu Fenerbahçe’yle kazanarak, Türk spor tarihinin en büyük başarılarından birinin baş mimarı olan Obra, hayallerini gerçekleştirmek için cesur olmak gerektiğinin en önemli kanıtlarından biri. Üstelik o bu konuda tek örnek de değil. İşinde zirvede olan insanların hikâyelerine baktığınızda, çoğunun dışarıdan mantıksız gözüken cesur hamleler yaptığını görürsünüz.

Eğer sizin de hayalleriniz varsa, bu yolda karar alırken risk almaktan korktuğunuzda Obradovic’i düşünün.

Keyifli bir ay geçirmeniz dileğiyle

Fatih Büyükbayrak

  • Arşiv Sayısı : 39
  • Son Sayı : Haziran 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Men's Health Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017