Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Metal Makina - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Metal Makina

Metal Makina Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Metal Makina adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Metal Makina Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Metal Makina

Sektörel Dergisi

Metal İşleme ve Makina İmalat sektöründeki gelişmeleri paylaştığımız, sektörde yer alan firmaların etkinliklerini ve sorunlarını dile getirdiğimiz MetalMakina Dergisi Mayıs-Haziran sayısı ile birlikteyiz.

Uluslararası üretim teknolojisi dünyasındaki tartışmaların en önemli konusu dijitalleşme ve ağ kurmadır (networking). Yine de, takım tezgahlarına ve imalat sistemlerine yönelik klasik gereksinimler hâlâ büyük önem taşıyor. Mekanik dayanıklılık, güvenilir bileşenler, güvenilir makine kontrol sistemleri, ayrıca akıllı proses tasarımı ve kontrolü: bu özellikler, kalite, üretkenlik ve düşük maliyetli imalatın temellerini oluşturuyor. 18-23 Eylül 2017 tarihleri arasında Almanya Hannover’de düzenlenecek olan EMO Fuarı, metal işleme sektöründeki uluslararası uzmanların etkin buluşma noktası konumunda. EMO organizatörü VDW (Alman Takım Tezgahları Üreticileri Derneği - Almanya, Frankfurt am Main) Genel Müdürü Dr. Wilfried Schäfer yaptığı açıklamda: "Dünyanın dört bir yanından gelen üretim teknolojileri imalatçıları, “Akıllı üretim için entegre sistemler” sloganıyla üretim operasyonlarının dijitalleştirilmesi ve ağ
üzerinden bağlanmasıyla müşterilere en üst düzeyde fayda sağlayacak çözümleri sergileyecek," diye belirtti. EMO Hannover 2017 Fuarı ile ilgili detaylı haberleri dergimizin sayfalarında okuyabilirsiniz.

Sektörün gelişimine katkı sağlayacağını inandığımız TÜBİTAK'tan Girişimciye "150 Bin Lira" Hibe, haberinde, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif Ergin’in yapmış olduğu "Girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, firma kurarak yenilikçi ürünlere dönüştürebilmeleri için yüzde 100 hibe desteği vereceğiz İş fikri başvuruları, 10- 28 Nisan ve 1 - 15 Ağustos 2017 çağrı dönemlerinde alınacak. Girişimci adayları, herhangi bir konu ve sektör ayrımı gözetilmeksizin, tüm teknoloji alanlarında iş fikri başvurularını, Bireysel Genç Girişim Programı (BİGG) uygulayıcı kuruluşlarına yapabilecek.” Açıklaması ile ilgili detayları sayfalarımızda okuyabilirsiniz.

Bu sayımızda ayrıca Endüstri 4.0’la ilgili yazılara da yer vererek, Endüstri 4.0’ın Metal İşleme ve Makine İmalat Sektörüne getireceği yenilikleri ve görüşleri sizler için derledik.

Sektörümüzle ilgili birçok haber ve ürün tanıtımlarının yer aldığı bu sayımızda sizleri dergimizin sayfalarında gezintiye davet ediyoruz.

Gelecek sayıda buluşma ümidiyle sağlıcakla kalın.

Saygılarmla.

Ahmet Pelit

  • Arşiv Sayısı : 53
  • Son Sayı : Mayıs-Haziran 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Metal Makina Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017