Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Phantaso Dergisi - Kültür Sanat Dergisi
Ana Sayfa > Phantaso Dergisi

Phantaso Dergisi Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Phantaso Dergisi adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Phantaso Dergisi Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Phantaso Dergisi

Kültür Sanat Dergisi

Merhaba Değerli Okurlarımız,

Bahar bir anda ne güzel geldi değil mi? Sanki hiç gelemeyecek gibi hissediyorduk oysa… Pek çok güzel şey gibi, bahar da öncesinde biraz bekletmeyi seviyor olmalı, yoksa tadı nasıl çıkardı?

Geçenlerde sosyal medyada çok güzel bir alıntı paylaşmış editörümüz Hande. Jack Kerouac’ın Yolda adlı kitabından alınmış bu sözde şöyle diyordu “Çünkü benim ilgimi çeken insanlar deli olanlardır, yaşamak için deli olan, konuşmak için deli olan, her şeye aynı anda ihtiras duyan, hiçbir zaman esnemeyen ya da sıradan bir şey söylemeyen… ama gece boyunca maytaplar gibi yanan, yanan, yanan…” Bütün bunlar bana bir anda o kadar çok şey düşündürdü ki… Gerçekten de yaşamın gittikçe zorlaştığı ve durup mutlu olmak için sebep de vakit de bulamadığımız çok çetin bir dönemden geçiyoruz. Belki de hepimiz sıkıcı insanlar olmaya doğru gidiyoruz… Peki bu işin sonu gerçekten buraya mı varmalı? Bence bunu değiştirebiliriz. Hemen başlayarak.

Havaların da ısınmasını fırsat bilerek sizleri daha çok dışarı çıkmaya, daha çok içinize bakmaya, daha çok görmeye davet ediyorum. Market yerine pazara gitmek, alışveriş merkezi yerine çarşı dolaşmak ya da restorana kapanmak yerine parktaki bir bankta simit yemek… Dünyaya gözlerimizi yeniden açmak için güzel bir başlangıç olmaz mıydı?

Her şeye onları ilk kez görüyor, ilk kez kokluyor, ilk kez duyuyor gibi yeniden kavuşmak hepimize iyi gelecek!

Tarafımızı seçmek ve yenilenmek, gece boyunca maytaplar gibi yanmak ve yaşamın o sıcak ve derin yanlarına bir an olsun kapılıp gitmek için emekli olmayı mı bekleyeceğiz yoksa?

Bence hayat bir yanıyla çok uzun bir yanıyla da bir anlık bir serüven. Azıcık tadını çıkarsak fena mı olur?

Biz öyle yapacağız. Bir yandan bir sonraki sayımız için size hoşça vakit geçirtecek ve aynı zamanda merak edeceğiniz konuların da yer aldığı sayfalar hazırlarken bir yandan da baharın o güzel kokusunun keyfine varacağız.

Herkese iyi okumalar,

Naci Aydemir

  • Arşiv Sayısı : 2
  • Son Sayı : Haziran 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Phantaso Dergisi Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017