Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Prime-SteelOrbis - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > Prime-SteelOrbis

Prime-SteelOrbis Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Prime-SteelOrbis adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Prime-SteelOrbis Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Prime-SteelOrbis

İş Dünyası Dergisi

Sevgili Okurlar,

Bakanlar Kurulu’nun ek kararı 28 Temmuz tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı ve böylece demiri ithalatına uygulanan gümrük vergisi %30’dan %10’a düşürüldü. Son aylarda yoğun tartışmalara neden olan bu kararın etkilerini yakın gelecekte daha iyi göreceğiz, ancak görünen o ki, demir çelik sektörünün konuya ilişkin açıklamaları yerine sorunu öteleme tercih edilmiş gibi. Dünyada genel eğilim çelik ithalatına dönük tedbirler yönünde seyrediyor. Sektörün ise Türkiye’de alınan ters yönde karardan nasıl etkileneceğini takip etmeye devam edeceğiz.

Son açıklanan rakamlarla, Çin haziran ayında net hurda ihracatçısı oldu. Uygulanan %40 oranındaki vergiye rağmen gelinen bu nokta, dünya hammadde piyasalarını nasıl etkileyecek, çok yakından izlenmesi gereken bir durum. Hammaddenin gücünü sıkı biçimde koruduğu bu dönemde SteelOrbis olarak yayımladığımız raporlarla gidişatı anlık olarak yansıtmayı sürdürüyoruz.

Elektrot Œyatlarındaki anormal artış, elektrik ark ocaklarının üretim maliyetlerinde yükselişe neden oldu. Derginizde yer alan özel bir yazı, konuya dair ilginç detaylarla aydınlatıcı bir okuma sunuyor.

Sevgili okurlar, gelecek aylarda iki önemli etkinlik dünya çelik piyasalarını Atina ve Istanbul’da bir araya getirecek. SteelOrbis 2017 Güz Konferansı & 77. IREPAS Toplantısı 24-26 Eylül 2017 tarihinde, Wyndham Grand Athens’de gerçekleşecek. Çelik Piyasalarında Yeni Ufuklar Konferansı ise bu yıl 2 Kasım 2017 tarihinde Sheraton Grand Istanbul Atasehir’de gerçekleşecek. Sizlerin de bu önemli buluşmada yer almak için şimdiden ajandalarınızda yer ayırmanızı hatırlatırız.

Sevgili okurlar, lütfen, her zaman olduğu gibi her türlü eleştiri, görüş ve önerilerinizi bize iletmeye devam ediniz. Bizim için en önemli ve en değerli yol gösterici, siz değerli okurlarımızın düşünceleri ve geri bildirimleridir.

Gelecek sayımızda görüşmek üzere.

Barış Yarsel

  • Arşiv Sayısı : 88
  • Son Sayı : Ağustos 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Prime-SteelOrbis Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017