Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Runner's World - Spor Dergisi
Ana Sayfa > Runner's World

Runner's World Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Runner's World adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Runner's World Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Runner's World

Spor Dergisi

Bağımlı Kalın

Siz de görüyorsunuzdur, televizyonlar, gazeteler, sivil toplum örgütleri yıllardır alkol ve sigara gibi bağımlılıklar konusunda insanlara yardımcı olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Özel reklamlar, telefon hatları, web siteleri... Bilim insanları bağlılığın irade gücü eksikliğinden çok nörolojik bir hastalık olduğu konusunda hemfikir olsa da neden sadecebazı insanların bu bağımlılığa yakalanıp, diğerlerinin böyle bir sorun yaşamadığı konusunda kesin bir yargıya varabilmiş değiller.Kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan beyin kimyasalı dopamin ile beynimizin hafıza ve öğrenmeden sorumlu kısmının bir numaralı yardmcısı glutamat oranlarını konuyla ilişkilendirenlerin sayısı hiç de az değil. Dahası, çevresel, genetik ve stresle bağlantılı faktörlerin de önemli bir rol oynadığı düşünülüyor. Bununla beraber birçok yeni araştırma ise koşmanın bağımlılıkların üstesinden gelme konusunda önemli bir rol oynayabileceğini ispatlıyor. Başka bir deyişle, kötü bir bağımlılığı hayatından çıkarmanın en iyi yollarından bir ifaydalı bir bağımlılığı hayatından çıkarmanın en iyi yollarından biri faydalı bir bağımlılığa merhaba demekten geçiyor. Birer koşucu olarak bu bağımlılığı siz çpk yakından tanıyorsunuz. Birkaç gün koşmadığınızda içinizde oluşan garip hissi, sağlam bir koşunun ardından o tatlı yorgunlukla beraber gelen mutluluk duygusunu iyi bildiğiniz için şu anda elinizde Runner's World dergisini tutuyorsunuz. Sizinle aynı tutkuyu paylaşan Runner's World ekibi olarak, yaz aylarında da koşudan vazgeçmeyen sizler için güzel bir sayı hazırladık. Sıcak yaz aylarında bir koşucu olarak kendinizi geliştirmenininyoları, birbirinden lezzetli yemek tarifleri, ilham veren hikayeler... Hepsi ilerleyen sayfalarda.

Keyifli okuyacağınızı umut ediyoruz.

Sonbahara kadar, hoşça kalın...

Fatih Büyükbayrak

  • Arşiv Sayısı : 12
  • Son Sayı : Yaz 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 3 Aylık

Runner's World Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017