Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Şamata Magazin - Şehir Yaşam Dergisi
Ana Sayfa > Şamata Magazin

Şamata Magazin Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Şamata Magazin adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Şamata Magazin Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Şamata Magazin

Şehir Yaşam Dergisi

Her şey bir yazı yazma hevesiyle başladı

Gördüklerimi ve yaşadıklarımı anlatacaktım.. Gittiğim güzel bir mekanda içtiğim kahveyi yediğim yemeği, gördüğüm manzarayı aldığım keyfi anlatacaktım. Mütevazi bir paylaşım olacaktı. Sonra iş büyüdü ve ortaya böyle bir dergi çıktı. Aslında benim ve yakın çevrem için de hiç de garipsenecek bir durum değil bu; hevesle yaptığım işlerin büyümesi, Hep bir ilham verme isteği hep bir ilham verenleri arama isteği; sanırım bu isteğimiz bittiği gün tükeneceğiz. O heves o heyecan ve inat biterse bir gün en başa dön, kaldığın yere gelinceye kadar devam et hayallerine, varış çizginiz de olmasın hiç.

Sürdürülebilir olsun hayatın, başarıların, mutluluğun anahtarın ise vazgeçmemek, ya ilham veren hikayen olsun ya da ilham aldığın bir hikaye

Birçok kimse, ünlü yazar Stephen King’i bilir ancak çok az insan hayat hikayesini duymuştur. Stephen’in ilk romanı neredeyse her basımevinden geri çevrildi ve o da romanını çöpe attı. Karısı ise romanı çöpten alarak, ona yeniden başvurması konusunda ısrar etti ve tekrar tekrar yapılan başvurular sonrasında da bizim bildiğimiz Stephen King haline geldi. Bu ilham verici başarı hikayesinden öğreneceğiniz en önemli ders, eğer siz kendinize inanıyorsanız, red edilmenin bir anlamı olamaz.

Soichiro Honda’nın hikayesi ise Toyota firmasında iş görüşmesine gitmesiyle başlıyor. Bu firma, Honda’ya iş için uygun olmadığını söyleyerek onu geri çeviriyor. Honda ise vazgeçmiyor ve Toyota ile rekabete girecek kendi firmasını kurmaya karar veriyor ve böylece Honda doğuyor. Bu hikayeden öğrenilecek bir şey var ise o da asla vazgeçmemektir.

Elbette bu hikayeler, sadece keyifle okunması için anlatılmıyor, her okuyana ilham vermesi, motive etmesi ve insanları iş hayatlarında ya da özel hayatlarında başarılı olabilmeleri için cesaretlendirmesi bekleniyor Ben ne bu insanlar kadar başarılıyım ne de başarı hikayem çok ilham verici. Ancak demem o ki başarıya dair ilham aldığım hikayelerim var. Yaşama dair keskin inançlarım var, hayallerim var. Hayallerine ortak olduğum, heyecanlarını derinden hissettiğim kocaman yürekli insanlarım var. Belki hikayeleri ile sayfalar dolmayabilir ama kucakladıkları kocaman bir işleri ve başarı serüvenleri var. Bu sayımızda anahtarı vazgeçmemek olan, başarının peşinden koşan 24 iş kadınını taşıyabildik sayfalarımıza şüphesiz sayıları daha fazla. Bir de yine sayıları yüzleri aşan mesleklerinde ilk olan kadınlarımız var ki; hayatları ilham kaynağımız olan. Anmadan geçemediğimiz efsane kadınlarımızın heyecanları var o siyah beyaz fotoğraflarda.

Renklerden bahsetmişken doğanın değiştirdiği kabuğun farkındasınız değil mi? Nasıl da içimizi ısıtıyor güneş, nasıl da yemyeşil oldu her yer. İşte bu huzur kaplasın dört bir yanınızı. Umarım hiçbir anını kaçırmıyorsunuzdur hayatın, sokakta büyük etkinlikler oluyor, turnuvalar, festivaller, tiyatrolar, sergiler, açılışlar kokteyller...

Biz yetişmekte zorlandık doğrusu. Ama hiç birini kaçırmadık hepsi kapağı gibi içi de renkli olan bu hayallerimizi gerçekleştirdiğimiz dergimizde saklı. Ama siz yine de dışarı çıkın, hem de erkenden hem de geç saatlere kadar. Dolaşın gezin dinlenin, alış veriş yapın yemek yiyin, kendinizi keşfetmenin büyüsüne kaptırın. Ayrıca vatandaşlık görevlerinizi de unutmayın, 16 Nisan da yerleşke adresinizde olun ve oyunuzu kullanın.

Yeni sayıda görüşmek üzere

Keyifli Okumalar Dilerim

Seycan Akman

  • Arşiv Sayısı : 51
  • Son Sayı : Nisan 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Şamata Magazin Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017