Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Şemsiye - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Şemsiye

Şemsiye Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Şemsiye adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Şemsiye Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Şemsiye

Sektörel Dergisi

Trafik'ten başka sigortalar da var

EVET, sigorta denilince gerçekten 'trafik sigortası' akıllara geliyor. Bunun tek sebebi var, 'zorunlu' olması. Yani otomobil sahibi yolda bir çevirme olduğunda 'yakalanırım, ceza öderim' diye trafik sigortasını yaptırıyor. Tabii ki ikinci sebebi 18 milyon aracın var olması. Bu da trafik sigortasını popüler kılmakta yeterli bir sebep. Fakat trafik sigortası sadece karşı tarafın mağduriyetini önlediği için “Aracım ya çalınırsa ya yanarsa...” diye düşünen olursa o da 'kasko' yaptırıyor. Trafik sigortalarının popülerliğini, 'sağlık sigortaları' takip ediyor. Pastanın büyük bir kısmını 'grup sağlık' oluşturuyor. Yani çalıştığımız kurumlarımızın bizim için yaptırdığı sigortalar. Bireysel özel sağlık sigortası yaptırmak isteyenler hele bir de ayakta sağlık hizmetini de almak istiyorsa, rakamlar çok yükseliyor, bu nedenle yaptırmakta zorlanıyor. Hatta yaptıramıyorlar desek yeridir. Ama onun yerine bir sosyal güvencen varsa 'Tamamlayıcı Sağlık Sigortası' hem bireylerin hem de sigorta şirketlerinin imdadına yetişti, diyebilirim.

Bu sigortalar işinize yarar

Bunlardan sonra Zorunlu Deprem Sigortası yani DASK ve Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) geliyor. BES'in yeni versiyonu OtomatikKatılım Sistemi (OKS) de vatandaşlar arasında popüler. Fakat daha bilinmedik, bireylerin ve kurumların mağduriyetini önlemek için hazırlanan çok ilginç sigorta ürünleri var. Örneğin; Fatura Güvence Sigortası, Trink Kira Sigortası, Hukuksal Güvence Sigortası.

Tahmin ettiğiniz gibi değil

Okullar tatile giriyor. Aileler yazlıklara taşınmaya başlıyor. Fakat eviniz ne kadar güvende? Ya da 'Bizim ev sitede, güvenlik var ya da alarm taktırdık evimizi güvenceye aldık' diye düşünüyorsanız bence yanılıyorsunuz. Eviniz için tek tehlike hırsız değil ki... Evinizi su basabilir, elektrik kontağından çıkacak bir yangın evinize çok büyük zarar verebilir. Sigortanızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Çünkü konut sigortası hiç de tahmin ettiğiniz kadar pahalı değil.

‘Kira ödenmezse’ korkusuna Ray’dan ‘Trink’ çözüm

RAY Sigorta, Trink Kira Sigortası’nı tanıttı. Yeni ürün ile kiracı, sözleşmedeki kira bedeli ödeme yükümlülüğünü herhangi bir sebeple yerine getiremezse, oluşan kira gelir kaybını Ray Sigorta poliçede belirtilen sigorta bedeline kadar teminat altına alıyor. Ürün, ev sahibinin sadece kira kaybını karşılamakla kalmıyor, kira bedelinin ödenmemesi durumunda doğabilecek hukuki süreçlerin masraflarını da karşılıyor. Kiracının, kira bedelini ödeme yükümlülüğünü herhangi bir sebeple yerine getirmediği durumlarda, ev sahibinin kiracıya açacağı her türlü alacak talepleri, icra takipleri, tahliye davalarındaki avukatlık, hukuki danışmanlık, vekâlet ücretleri gibi dava harç ve giderleri de poliçe kapsamında bulunuyor. İstenirse fatura ödeme ve aidat giderleri de güvenceye alınabiliyor. Bu giderler kira sözleşmesi süresince yatırılmamışsa Ray Sigorta tarafından poliçede belirtilen sigorta bedeline kadar ev sahibine ödeniyor. Ray
Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, “Bu ürünle ev sahiplerinin kiranın ödenememesi korkusunu gidermek için bir adım attık” dedi.

Tehlikeli hastalıklara Vakıf Emeklilikten ‘Can Yeleği’

TEHLİKELİ hastalıklara karşı ‘Can Yeleği Tehlikeli Hastalıklar ve Hayat Sigortası’nı hazırlayan Vakıf Emeklilik, beklenmedik anda ortaya çıkabilecek bu hastalıkların finansal güçlüklerini aşmaya yardımcı oluyor. Ürün, sigortalının yaşamını kaybetmesi veya önceden belirlenmiş olan tehlikeli hastalıklardan birine yakalanması halinde, sigortalıya yahut geride kalan yakınlarına maddi destek sağlıyor. Sigorta kapsamında, poliçe süresi içerisinde vefat gerçekleşmesi durumunda aileye, tehlikeli hastalıklara yakalanması durumunda poliçe sahibine ödeme yapılıyor. 18 ile 65 yaşları arasındaki herkesin yaptırabileceği Can Yeleği Tehlikeli Hastalıklar ve Hayat Sigortası, 65 yaşına kadar yenilenerek devam ettirilebiliyor.

Can Kantar

  • Arşiv Sayısı : 30
  • Son Sayı : Haziran 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Şemsiye Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017