Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Şemsiye - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Şemsiye

Şemsiye Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Şemsiye adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Şemsiye Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Şemsiye

Sektörel Dergisi

Kiracı da olsanız konut sigortanızı yaptırın

TOPLUM olarak zorunlu sigortaları yaptırıyoruz, isteğe bağlı sigortalara ise çok fazla ilgi göstermiyoruz. Her nedense aracımızı sigortalıyoruz, ama canımızı, sağlığımızı veya büyük zorluklarla aldığımız evi sigortalatmak aklımıza gelmiyor. Konut sigortası hiç de tahmin edildiği gibi pahalı bir ürün değil. Sen 300-400 bin TL vererek ev satın al, üstelik bunu kredi ve borç alarak gerçekleştir, sonrasında sigorta için 200-300 TL vermek isteme. 'Bunu o kadar zorluklarla alıyoruz bir de sigortaya para ayıramam' deyip de evi yanıp kül olan ya da evi sular altında kalan örnekler çok.

Konut sigortaları, oto sigortalarının dörtte bir fiyatında

Konut sigortasının neden pahalı olduğu düşünülüyor? TRT'de program yaptığımda vatandaşlarla yaptığım sokak röportajlarında şöyle bir soru ile karşılaşmıştım: "50 bin TL'lik aracıma bin 500 TL kasko ödüyorum, 150 bin TL'lik eve 4 bin 500 TL konut sigortası primi ödeyemem." Bu gerçekten yanlış bir tahmin yürütme. Sigortacılar primleri belirlerken riski ölçümler. Bir konuta yılda hırsız girme veya su basması-yangın çıkması riski ile milyonlarca aracın, trafikte sizin aracınız için oluşturduğu risk aynı değil. Trafikte her an aracınıza karşı yönden gelen bir araç çarpabilir, üst geçitten üzerinize düşen araç olabilir. Bu nedenle konut sigortalarının, araç sigortalarının neredeyse dörtte bir fiyatında olduğunu söyleyebilirim.

Bu arada bir başka soru da ilgimi çekmişti: 'Neden konut sigortası yaptırayım ki ben kiracıyım.' Evinizdeki eşyalar sizinse riskle sizin karşı karşıya olduğunuzu söyleyebilirim. Bunları güvence altına almak için sigorta yaptırmalısınız. Çünkü Allah korusun eviniz yandı ve buna siz sebep oldunuz. Ev sahibi, kiracı olduğunuz için zararın sizin tarafınızdan karşılanmasını talep edecektir. O sırada siz kendi eşyalarınız için mi, yoksa ev için harcayacağınız hasar masrafına mı üzüleceğinizi bilemez durumda olacaksınız. Özetle ev sahibi de olsanız, kiracı da olsanız araç sigortalarından çok daha ucuz olan konut sigortanızı mali gücünüz varsa mutlaka yaptırın.

Allianz’dan ‘Özel Müşteri Programı’

ALLIANZ Türkiye tüm branşları kapsayan ‘Özel Müşteri Programı’nı başlattı. Allianz’ın “prime” ve “prime plus” olarak iki farklı kategoriyi içeren programında periyodik bebek hemşiresinden, kritik hastalıklarda ikinci görüşe, çocukların ev kazalarına karşı korunmasına yönelik ücretsiz danışmanlığından, hasar evrak kurye hizmeti ve özel transferlere kadar birçok ayrıcalık bulunuyor. Allianz Türkiye Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Okan Özdemir, tüm faaliyetlerinin merkezine ‘müşteri odaklı yaklaşımı’ aldıklarını söyledi.

‘Axa Sağlığım’ hayatı kolaylaştırıyor

AXA Sigorta sunduğu yeniliklerle sigortalılarının hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Axa Sigorta, müşterilerinin kullanımına sunduğu “Axa Sağlığım” mobil uygulaması ile müşterilerin uygulama üzerinden randevu almalarını sağlarken, müşterilere kişiselleştirilebilen yeni özellikler sunuyor. Axa Sigorta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan ve İcra Kurulu Üyesi Özer Şimşek, “Müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmanın ötesine geçmek istiyoruz” dedi.

Vakıf Emeklilik Skype’ta

VAKIF Emeklilik, WhatsApp şubesinin ardından müşterilerine yönelik hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Müşteriler, her türlü işlemleri için callcenter@vakifemeklilik.com.tr Skype adresi üzerinden mobil ya da internet ortamında kendi Skype uygulamalarından Vakıf Emeklilik’e ulaşabilecek. Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Özgür Obalı, “Müşterilerimize mobilden, web ortamından, çağrı merkezinden ya da yüz yüze danışmanlarımızla istedikleri an, istedikleri yerden hizmet sağlıyoruz” dedi.

Can Kantar

  • Arşiv Sayısı : 28
  • Son Sayı : Nisan 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Şemsiye Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017