Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Turizm Dünyası - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Turizm Dünyası

Turizm Dünyası Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Turizm Dünyası adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Turizm Dünyası Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Turizm Dünyası

Sektörel Dergisi

Antalya’ya gelen turist sayısında geçen yıla oranla yüzde 50’lik bir artış hissedildiğini söylüyor Güral Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral. Ramazan sonrası iç pazarın hareketliliği ve Rus turistin tekrar Türkiye’yi tercih etmeye başlamasıyla 2017 yılını büyümeyle kapatmayı hedefleyen sektör profesyonelleri, 2-2,5 milyon Rus turist bekliyor. Türkiye turizminin toparlanma evresinde olduğunu ve geçen seneye oranla cirolarda yüzde 15 büyüme beklediklerini belirten Hilton Dalaman sarıgerme Resort & SPA Genel Müdürü Tunç Batum, “Otel doluluk oranlarına baktığımızda turizmde kaybedilen eski ivme Haziran ayı ortalarından itibaren geri kazanılıyor. Doluluk oranları Ramazan Bayramı’nda da yüksek. Yıl sonuna kadar doluluk ivmesi bu şekilde devam ederse, yıl sonunda işletmelerin bilançolarına artı yazma ihtimalleri ciddi oranda artar gibi gözüküyor. 2016’ya göre ciroların yaklaşık yüzde 15 büyümesini bekliyoruz” şeklinde yorumlarını dile getiriyor.

Günlük kiralık evler için vergi uygulaması başlıyor. Maliye Bakanlığı tarafından Kasım 2018 döneminden itibaren başlatılan uygulama ile aylık kira geliri 500 TL ve üzerinde olanlar için belgelendirme zorunluluğu getirilmişti. Artık haftalık, günlük veya benzeri şekilde kısa süreli konut kiralamalarında ise tutara bakılmaksızın yani 50 TL olan kira gelirleri dahil bankaya yatırılacak. Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun, bu uygulamayla günlük kiralıklar başta olmak üzere kısa süreli kiralamaların da vergiye tabi olacağını belirterek, böylelikle ilk düzenlemenin şimdi çok daha adil bir hale getirildiğini söyledi.

Yaz aylarının gelişiyle yükselişe geçen sağlık turizmi, geçtiğimiz ay 6. kez kutlanan Global Wellness Day, 1-16 Temmuz tarihlerinde gerçekleşek olan İstanbul ShoppingFest hakkında haberlerimiz; Türkiye bulguru ve pidesinin uluslarası alanda atacağı adımları ve potansiyellerinin anlatıldığı gastro gündemleri ve mimari köşemizde detaylarını incelediğimiz Datça Butik Otel ve yaşam-gastronomi merkezi Water Garden’ın yer aldığı sayfalarımız için iyi okumalar...

Oya Eşenli

  • Arşiv Sayısı : 51
  • Son Sayı : Temmuz 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Turizm Dünyası Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017