Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Turkcell - İletişim Hizmetleri Haberleri ve Reklamları
Ana Sayfa > Turkcell

Turkcell Hakkında


Turkcell kurulduğu günden bu yana 30 Eylül 2009 itibarıyla, lisans bedeli hariç olmak üzere sadece Türkiye'de 8,2 milyar Amerikan Doları yatırım yapmıştır. 30 Eylül 2009 itibarıyla 36,0 milyon aboneye sahip Turkcell sadece Türkiye'nin lider operatörü olmakla kalmayıp, Avrupa'nın da abone bazında en büyük üç GSM operatöründen biri olma başarısına ulaşmıştır. Hisseleri 11 Temmuz 2000'de İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) ve New York Stock Exchange'de (NYSE) eşzamanlı olarak işlem görmeye başlayan Turkcell, NYSE'ye kote olan ilk ve tek Türk şirketi unvanını kazanmıştır.

Turkcell'in yurt dışında da yatırımları bulunmaktadır. Turkcell in Fintur aracılığıyla sahip olduğu Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan ve Moldova'daki iştirakleri 30 Eylül 2009 itibarıyla 13,0 milyon aboneye, Kuzey Kıbrıs'taki iştiraki 300 bin aboneye ulaşmıştır. Turkcell'in Ukrayna'da çoğunluk hissesine sahip olduğu Astelit şirketi life:) markası ile Şubat 2005'de GSM hizmetleri vermeye başlamıştır. life:) 30 Eylül 2009 itibarıyla 11,8 milyon aboneye sahiptir.

Turkcell, Türkiye'nin ve bölgenin lider operatörü konumuyla 2003 yılı başında GSM Association Yönetim Kurulu'na girmiştir. 218 ülkeden 750'den fazla üyesi ve bu üyelerin temsil ettiği 4 milyarı aşkın aboneyle, dünya mobil iletişim piyasasını temsil eden GSMA'nın 23 kişilik yönetim kurulunda Turkcell ile birlikte Orange, NTT DoCoMo, AT&T Wireless gibi dünyanın dev GSM operatörleri de bulunmaktadır. Turkcell, uluslararası GSM sektörünü yönlendiren, koordine eden ve operatörlerle cep telefonu üreticilerini, uygulama geliştiricilerini ve içerik/servis sağlayıcılarını aynı platformda buluşturan GSMA'deki konumuyla, küresel gelişmeleri çok yakından takip etme ve yeni küresel stratejilerin belirlenmesinde aktif rol alma olanağı bulmaktadır.

Turkcell geniş kapsama alanı ve yurt dışında kullanım hizmetlerinin yaygınlığıyla abonelerine Türkiye'nin her yerinden ve dünyanın dört bir yanından mobil iletişim hizmetlerine erişim olanağı sunmaktadır. Turkcell, gerçekleştirdiği yatırımlarla Türkiye'de nüfusu 1,000'in üzerindeki yerleşim merkezlerinin tamamını kapsama alanı altına almıştır. 26 Kasım 2009 itibariyle 208 ülkeden 639 operatörle yaptığı anlaşmalar sonucu yurt dışında kullanımda dünyanın önde gelen operatörleri arasında yer alan Turkcell, ayrıca, GPRS dolaşımında 161 ülkeden 438 operatörle yaptığı anlaşmalarla bu alanda dünyada sayılı operatörlerden biridir.
 

Dergilerde Yayınlanan Turkcell Haberleri ve Reklamları

 
 
"Turkcell ile ortak projemiz olan Turkcell Mobil Ödeme ile dergi aboneliği hizmete girdi. Artık dilediğiniz dergiyi cep telefonunuzla da satın alabilirsiniz...
16 Mart 2010 Sali
 
 
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017